Ako autor knihy som mal spolupracovať so Stanislavom Verešom (Prezývaného aj ako Damon alebo Dark), ktorý riadi vydavateľstvo príbeh.org a mali sme spolupracovať pri vydaní knihy. Z mne nejasných príčin si vyložil moju otázku za agresiu. Prečítajte si správy a vytvorte si názor sami. 

Ja tam vystupujem ako Róbert (modrým písmom),

Pán Stanislav Vereš tam vystpupuje pod prezývkou Damon (Čierne písmo)

24.9.2020

Róbert: Ahoj Damon. Neviem, či si si pozrel Discord. Bývalá dala súhlas na publikáciu knihy. Už je kniha pripravená na posunutie na ďalší level.

Damon: Pozrel a ahoj. tak si to prejdem , ale robim postupne ako veci prídu

8.10.2020 (o dva týždne neskôr)

Róbert: Ahoj, nejaký update ohľadom knihy? Od teba zatiaľ ani obraz ani zvuk… Iba dnes jeden všeobecný post na discorde.

Damon: Ahoj, odpusť si prosím pasívnu agresiu z tvojej strany, lebo na základe ako dlho som na rukopis dlho musel čakal, by si mohol menej takto vplývať, lebo to odložím na rok 2023. Pracujem na tom a ani ty si sa denne neozýval, ked si na tom robil a ako vidíš robíme aj iné veci. za pochopenie ďakujem. P.s. ako ku mne jednajú tak aj ja k ľudom. toto už raz bolo.

Róbert: Damon, veď si manažér. Dva týždne čakať na odozvu od teba je celkom dlho (Naposledy som písal na Discorde 22.9.). Rád by som vedel update. Nechápem, prečo si si tam vyložil moje slová, stalo sa dnes niečo, že si na mňa nahnevaný? Je toho na teba veľa?

Damon: Prosím aby si sa ešte raz nad svojím postom zamyslel.

Róbert: Tento post sa mi javí ako normálny kamarátsky post. Ako post, ktorý napíšem, keď na odpoveď niekoho čakám dva týždne.Ak by som sa ja zákazníkovi neozval dva týždne, už mám viac menej prúser a stratu zákazky. Čo keby sme sa posunuli od tejto nezhody v komunikácii ďalej? Veľmi rád by som vedel, čo sa aktuálne deje a ako to vyzerá s knihou.

Damon: Stanislav replied to you

Ak by som sa ja zákazníkovi neozval dva týždne, už mám viac menej prúser a stratu zákazky
ak to takto berieš. ale ty nie si zákazník 🙂
Stanislav replied to you:
Čo keby sme sa posunuli od tejto nezhody v komunikácii ďalej? Veľmi rád by som vedel, čo sa aktuálne deje a ako to vyzerá s knihou.
Ok na základe tejto komunikácie odpovedám, že sme sa rozhodli odmietnuť rukopis
a toto je konečné stanovisko
Róbert: Dark, čo sa deje že reaguješ takto? ja iba nechápem ako počas pár slov na chate sa dokážeš taktu uraziť (bez vôbec záujmu toho, s akým tónom som to chcel povedať). Toto už nemáme možnosť vyriešiť chatom, bolo by vhodné si k tomu zavolať.

Damon: Odpovedal, som reagujem ako človek ku mne, ty si útočne voči mne mne, že som sa neozval a ja útočne opätujem. Ak nezmeníš rétoriku tak budem pokračovať. Treba sa zamyslieť, lebo treba si uvedomiť, že neriešim len tvoju prácu a sú tu furt problém ohladne teba. ja som takto neriešil ani pri súhlase a pod.

Róbert: Damon, čo keby sme to vyriešili normálne, ako podnikatelia? Prejdeme si to telefonicky – tvoj pohľad aj môj pohľad. Očividne došlo k nedorozumeniu. Moju bežnú priateľskú otázku si si vyložil ako nepriateľský úrok. Ja nie som tvoj nepriateľ a ani ty nie si môj nepriateľ.
a prosím neriešme to cez pinpong slov cez chat, kedy správam chýba 90% informácie – tón, akým sa tá správa má hovoriť. Čo keby sme si zavolali?
Stanislav replied to you:
“ja iba nechápem ako počas pár slov na chate sa dokážeš taktu uraziť (bez vôbec záujmu toho, s akým tónom som to chcel povedať). ” každá druhá vec útok a stále voči mne niečo čo vytýkaš? Ja som ti povedal stanovysko. Ak máš problém a si nedočkavý a tak, odporúčam konkurenciu
Róbert: Volal Damonovi cez FB videochat. Stanislav hovor odmietol.

Damon: Sústavne útoky ako mi to trvá a ty si poslal final rukopis už 5x? vždy ho treba pozrieť a nič som ti nepovedal, ale ty ak tyžden sa človek neozve už riešiš. Aj na ds si že toto sa nerobí a pod smerom na mna… Ako kamaráti môžeme komunikovať, ale rukopis odmietam.

a teraz sa odmlčím mám ešte prácu
Róbert: Damon, prosím ta neriešme toto cez chat. Zavolajme si prosím.

Damon: teraz nemôžem, zatial sa odmlčím.

Róbert: Môžeme si zavolať neskôr, keď budeš mať čas?
Už sa historicky stalo, že si sa na mňa naštval a ja som len nechápavo pozeral, ako to bolo možné. Reagovanie na základe chatu bez akejkoľvek priamej a rozumnej telefonickej či osobnej komunikácie. Prosím, neopakujme tú istú chybu.

 

Damon replied:
“Prosím, neopakujme tú istú chybu.” som za, pamätám ako si ma často a zvyšoval hlas s ohladom investicie do arca goup kde som povedal, že viem do čoho investovať a mám svoje obchody a nechcem s tým mať nič, že mi to nepríde ako dobrý nápad a ty si zvyšoval hlas. Volal si mi 10x a nakoniec čo sa stalo… arca má problémy a ludia prichádzaju o investicie. rozbiehal si firmu kde si ponúkal plat a chcel fungovať vo štýle ktorý ti ako som vtedy uviedol nevyšiel. nenašiel si dosť ludí na to… potom to s covidom…. Máš kopec dobrých nápadov ktoré si nenecháš vyhovoriť a neustúpiš. Ani v jednom probléme kde si doskakoval do mna si nepovedal ani prepáč ak ked s odtupom času sa ukázalo, že si sa mílil a to nepriznáš ani teraz.
“Už sa historicky stalo, že si sa na mňa naštval a ja som len nechápavo pozeral,” ešte raz proste utok na mňa a nepriznáš si nič, tak ukončujem absolutne komunikáciu
stačí
zamysli sa nad sebou, ak toho nie si schopný tak dobre, opakuješ tu istu chybu a spománam si ako si zvyšoval hlas že ti nechcem dať moje peniaze ako investiciu s nátlakom. stačí
Robert: Damon, aktuálne mám firmu o piatich ľuďoch zameranú na Power BI. To, čo som písal v poste, platilo vtedy a platí a teraz. Ohľadom financií – v Arca je problém a riešime právne zastupovanie. Problém nebol vo financiách firmy, ale problém je tam ten, že majoritný majiteľ sa rozhodol podraziť minoritných majiteľov. Teda tu priznávam chybu a riešime kroky 
Damon:
“Ohľadom financií – v Arca je problém a riešime právne zastupovanie. Problém nebol vo financiách firmy, ale problém je tam ten, že majoritný majiteľ sa rozhodol podraziť minoritných majiteľov.” čiže som mal pravdu a ty si utočil na mna nutil ma do niečoho čo som nechcel aj ked z odstupom času sa stalo presne čo som hovoril?
Róbert: Damon, toto sa nerieši cez chat.
fakt, tieto veci sa neriešia cez chat, pretože vtedy jedna strana vôbec nepočúva druhú a nič sa nedá vysvetliť. Iba sa obe strany nahnevajú. Preto ten post som písal preto, aby sme si to vyjasnili telefonicky a nie cez chat.
Damon: vzhladom, že si začal riešiť verejne súkromnu debatu a bol som upozornený na tvoje chovanie.
blokujem ťa
knihu zamietam
a koniec
Z môjho pohľadu reakcia Stanislava Damona Vereša bola prehnaná. Preto v prípade, ak máte záujem spolupracovať pri vydaní knihy, ktorá bola predbežne schválená na vydanie a zrazu odmietnutá len z osobných pohnútok riaditeľa vydavateľstva, napíšte mi.